ALTTAN DÖKMELİ POTA


 Açıklama

Döküm yapılırken ergimiş metalin ocaktan kalıba aktarılmasında döküm potaları önemli bir rol oynar. Bu transfer sırasında metalin iç yapısının da iyileştirmesi daha iyi bir döküm için temel oluşturur. Potalar; döküm potaları, transfer potaları ve tretman potaları olarak gruplandırılabilir.

İDEAL MODEL olarak 100 kg.'dan 15 tona kadar üretim yapmaktayız. Kullanım şartlarına göre özel pota tasarım  ve  imalatı  da  yapılabilmektedir. Güvenlik  ve kullanım kolaylığı açısından İDEAL potalarda helisel sonsuz vidalı redüktörler seçilmiştir.

İDEAL MODEL potalarla en kısa sürede ergimiş metal transfer edilip, istenilen tretman en efektif bir şekilde gerçekleştirilir. Dökümhane sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesiyle  İDEAL MODEL;  döküm potaları konusunda "dünya üreticisi" olmaya devam ediyor.

Avantajları

- İDEAL MODEL alttan dökmeli potalar özellikle çelik dökümlerde döküm üst yüzeyinde biriken cürufun tutulmasına yardımcı olur. Döküm pota altındaki stoper-nozul aracılığıyla yapılır ve cüruf pota seviyesi dibe yaklaştığında pota devrilerek dışa atılır.
- Pota tabanındaki stoper ve nozul tuğlaları tüm refrakteri sökmeye gerek kalmadan kolayca değiştirilebilir.- Tüm İDEAL MODEL döküm potaları Avrupa Standartları'na uygun şekilde tasarlanıp imal edilmiştir.
- Sonsuz helisel dişli redüktör kullanılarak güvenlik sorunları ortadan kaldırılmış ve kullanım kolaylığı arttırılmıştır.
- Özel astarlama şablonuyla, en kısa sürede pratik astarlama imkanı.
- Sağlam çelik konstrüksiyonu pota ömrünü uzun kılar ve üstün güvenlik sağlar.
- Opsiyonel forklift ataşmanı sayesinde vinç gereksinimi olmadan forkliftle döküm yapılabilir.
- Opsiyonel vinç koruyucu üst plaka, taşıyıcı vincin döküm sıcaklığından etkilenmesini önler.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM