HASSAS DÖKÜM SİSTEMLERİ


 Açıklama

Hassas döküm methodu ile çok karmaşık dökümler, yüksek hassasiyet ve yüzey kalitesi ile yapılabilmektedir. Bu özelliği ile hassas döküm, birçok talaşlı imalat işleminin gereğini ortadan kaldırır. 

Mum modeller, yine mumdan yapılmış bir yolluk üzerine monte edilerek salkım haline getirilir. elde edilen mum salkım seramik kaplanarak kurutulur, daha sonra seramik kaplı salkımın içindeki mum modeller eritilerek dışarıya akıtılır. döküm öncesi fırnlanarak içine döküm yapılır.

Bu sistemle ilgili talepleriniz teknik olarak değerlendirildikten sonra, Çin'de kurulu IDEAL ENGINEERING CO.  grup şirketimiz aracılığı ile uzak doğulu üretici partner firmalarımızdan ithal edilmektedir. 

Detaylar

Hassas döküm tesisi, istenilen kapasite ve otomasyona göre, mum enjeksiyon makineleri, otoklav fırın, seramik banyoları, robotlar, metal ergitme, kumlama, taşlama, iklimlendirme, kurutma fırınları, ısıtma fırınları vb. gibi bir çok ekipmandan oluşmaktadır.

Bu sistemde sırasıyla, Genel makine ürünleri, Otomotiv ve benzeri ürünler, Silah sanayii, Havacılık, optik ve tıbbi malzemeler gibi çok yüksek hassasiyet gerektiren parçalar dökülebilir. Hassas döküm tesisi, üretilecek ürünlere göre seçilecek makine ve ekipmanlarla farklılıklar oluşturmaktadır.

Avantajları ;
* Çok hassas yüzey ve ölçü kalitesi,
* Demir, çelik, demir dışı ürünlerin dökülebilmesi,
* Çok karmaşık parçaların dökülebilmesi,
* Mikro düzeyde çok küçük parçaların dökülebilmesi.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM