KAYIP KÖPÜK KALIPLAMAAçıklama

Lost Foam köpük döküm, dökümü köpük modeler ile yapılan bir prosestir. Metal dökümü sırasında kum kalıbın içinde kalan köpük model döküm esnasında, buharlaşarak kaybolur. bu nedenle kaybolan köpük döküm (Lost Foam Casting) denilmektedir. Sistem green sand kalıplama hatlarına göre daha yavaştır. Sistemde maça kullanılmadığı için, çok karmaşık parçalar, demir ve demir dışı dökümlerde rahatlıkla uygulanabilir.

Bu sistemle ilgili talepleriniz teknik olarak değerlendirildikten sonra, Çin'de kurulu IDEAL ENGINEERING CO.  grup şirketimiz aracılığı ile bazı ekipmanları Çin'de üretici partner firmalarımızdan ithal edilmektedir.

Detaylar

Kayıp köpük döküm yöntemi; Hassas döküm ile benzerlikleri olan bir sistemdir. Köpük kalıplarından elde edilen köpük model parçaları, yapıştırıcı ile bir araya getirilir. Yolluk sitemine benzer metodlar ile monte edilerek parça büyüklüğüne göre salkım haline getirilir. Daha sonra  seramik ile kaplanır. Seramik kuruduktan sonra, bu yapı derecelere yerleştirilir ve reçinesiz kumla desteklenir. Kalıbın compaktlığı ise titreşimle sağlanır.

Avantajları:
* Boyutsal hassasiyet,
* İyi yüzey kalitesi,
* Maça gerektirmez.  
* Daha kompleks daha az et kalınlığında dizaynlar yapılabilir, 
* Ayırma hatları gerektirmez. Çok katlı döküm mümkündür. Her türlü yolluk imkanı vardır.
* Kalıp kumu reçine ve bentonit gibi bağlayıcı içermediği için mekanik reklamasyon gerektirmez.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM