KENAR ASTAR DÖVME MAKİNELERİAçıklama

Astar dövme sistemleri indüksiyon ocaklarındaki refrakterin eşit yoğunlukta sıkıştırılmasını sağlayarak oluşabilecek çatlaklar, gaz boşlukları gibi riskleri de ortadan kaldırır. Astarlama işlemi, diğer yöntemlere göre çok kısa sürede tamamlanır ve astar malzemenin (refrakterin) ömrü artar. Astarlama süresinden kazancınız ile daha fazla ocak almış olursunuz. İş gücü daha ekonomik ve etkili şekilde kullanılmış olur.

Kenar astar dövme makinaları indüksiyon ocağı kenar duvar astarının vibrasyonla sıkıştırılarak hazırlanmasında kullanılır. Ayarlanabilir pistonları sayesinde bir makineyle, farklı kapasite aralığındaki indüksiyon ocaklarında kullanma imkânı verir. Yaylı mekanizması konik şablonların dövülmesine olanak sağlar. Standart ürünlerimiz olan, 2 pistonlu, 3 pistonlu ve 5 pistonlu makinelerimiz ile 500 kg. dan, 40 tona, özel üretimlerimiz ile daha büyük kapasitelerdeki indüksiyon ocaklarında kullanılabilir.

Avantajları

- Astar malzemenin şablon çevresinde, eşit yoğunlukta sıkıştırılmasını sağlar.
- Bu sayede İndüksiyon ocağı iç çevresindeki aşınma eşit olacaktır.
- Oluşabilecek çatlaklar, gaz boşlukları gibi riskler azalır.
- Astarlama işlemi diğer eski yöntemlere göre çok daha kısa sürede tamamlanır.
- Astarlama işleminin kısalması ile ocağınızın verimini arttırmış ve daha fazla metal eritmiş olursunuz.
- Astar malzemenin ( refrakterin ) ömrünü arttırır.
- İş gücü daha ekonomik bir şekilde kullanılmış olur.
- Düşük kapasiteli ocaklarda kullanıma uygundur.
- Otomatik vinç aparatı ilavesiyle işlem, tam otomatik olarak yapılır.
- %100 servis garantilidir.

Çalışma Prensibi

Taban dövme işlemi tamamlandıktan sonra, astar şablonu ocağa ortalanarak yerişleştirilir. Kenar dövme makinesi ayar cıvatası sökülerek makine çalışma çapı şablon içerisinde çalışmaya uygun hale getirilir. Astar malzeme (refrakter) katmanlar halinde doldurulur ve katmanlar arası hava alma, çatallanma işlemi yapılır. Makine vince asılıp pistonları tutan çelik pimler çekilerek şablon içine indirilir. Dövme işlemi dipten başlayacağından tabana bir kaç cm kalacak şekilde makine havada asılı bırakılır ve hava akışı sağlanır. 2 bar ile start verilir ve basınç 5 bar'a kadar yükseltilir. Sistemin çalışması ile birlikte vurucu pistonlar şablona vuracak ayrıca dövme makinesi kendi etrafında dönecektir. Darbelerin daha etkili olabilmesi için vurucu piston kovanlarının şablon kenarlarına olan mesafesi iyi ayarlanmalıdır. Vuruşların yeterince etkili olması sistemin kendi ekseni etrafında dönmesini sağlar. Kenar astar dövme işlemine makinenin adım adım 10 cm'lik aralıklarla yukarı kaldırılmasıyla devam edilir. Astar dövme süresinin tespiti astar malzemenin özelliklerine ve kullanım şartlarına göre farklılık göstereceğinden bu süre refraktercinin önerisi ve operatör tarafından belirlenir. Kenar astar dövme makinesi ocak ağızına 10-20 cm kalınca durdurulur. Ocak ağzında kalan astar dövme işlemi elle yapılır.
Astar dövme işlemine başlamadan önce, kullanım kitapçığını okuyun lütfen. Önerdiğimiz tavsiyelere, makinenizin kullanım ömrünü uzatacaksınız.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM