OTOMATİK VİNÇ SİSTEMLERİAçıklama

İDEAL astar dövme makinesi vinç sistemleri taban ve kenar dövme sistemlerinde, tüm kapasitelerde kullanılabilir. Manüel ve otomatik kumandalı olarak iki tiptedir. Özellikle büyük kapasiteli ocaklardaki astar dövme işleminin tam anlamıyla homojen yapılmasını, makinelerin tam performansıyla kullanılmasını sağlar. Otomatik vinçteki PLC paneli; astar miktarının ve dövme sürelerinin hesabında da kullanıcıya büyük kolaylık sunmaktadır. Her astarlamada %100 tekrarlanabilirlik özelliği sağlar.

Avantajları

- Astarlama işlemi için gerekli olan vinç ihtiyacını ortadan kaldırır.
- Sisteminizde mevcut olan vinç sisteminin çalışmasına engel olmaz.
- İş gücü daha ekonomik bir şekilde kullanılmış olur.
- Montajı kolay, kullanımı pratiktir.
- Her kapasitede ocakta kullanıma uygundur.
- Her defasında aynı astarlama işleminin yapılabilmesine olanak sağlar. Böylelikle astar malzeme değişmedikçe alınacak şarj sayısından emin olursunuz.
- Kenar astarlamasında dipte yukarıya doğru azalan veya artan farklı sürelerde dövme diyagramları oluşturmanıza imkan sağlar.
- %100 servis garantilidir.

Çalışma Prensibi

Kullanım klavuzu yardımıyla, vinç askı sistemi oluşturulur. Vinç motoru vinç askı sistemine monte edilir. Montaj işlemi bittikten sonra, vinçli askı sistemi, indüksiyon ocağı içindeki astarlama şablonu üzerine konulur. Vinç halatı şablon eksenine göre ortalanır ve askı sistemi sabitlenir. Astar dövme makinesi vince asılır ve aşağı-yukarı hareketi sağlanarak işleme hazır hale getirilir. PLC kontrol panosu aracılığıyla istenilen parametreler girilerek refrakter hesabı yapılır. PLC sistemi vincin aşağı-yukarı hareketini otomatik olarak yaparak operatöre ihtiyaç duymadan işlemi tamamlar. Girilen veriler sistem hafızasına kaydedilebilir. Bir sonraki astarlamada tekrar çağırılabilir ve tekrarlanabilirlik özelliği sağlanır. Böylelikle astarlama performansında süreklilik sağlanmış olur.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM