REÇİNELİ KUM KALIPLAMAAçıklama

Reçineli kalıplama sitemi, parça büyüklüğü ve parça ağırlığı konusunda çok geniş toleransları olan bir kalıplama yöntemidir. Dereceli veya derecesiz kalıplama yapılabilir. Çok hızlı olmasada, yaklaşık 15 kalıp / saat gb. ( No-Back ) otomatik kalıplama sitemleri de vardır. Çok seri olmayan farklı boyutlardaki döküm parçalar için ideal bir sistemdir.

Bu sistemle ilgili talepleriniz teknik olarak değerlendirildikten sonra, Çin'de kurulu IDEAL ENGINEERING CO.  grup şirketimiz aracılığı ile bazı ekipmanları Çin'de üretici partner firmalarımızdan ithal edilmektedir.

Detaylar

Reçineli kalıplama yöntemi ;
Başta mikser olmak üzere, titreşimli masa, roller hatlar, derece çevirme ve model ayırma, kalıp kapama, kum reklamasyon makinelerinden oluşmaktadır. Makine seçimleri dökülecek parçaların boyutları, ağırlıkları ve adetlerine göre tespit edilir. Kalıp kumu ile reçine mikserde karıştırılarak kalıba dökülür ve kum kalıp oluşturulur. Reçine özelliğinden ötürü bir süre sonra kum kalıp kendiliğinden sertleşir. alt ve üst kalıplar elde edildikten sonra birleştirilerek döküme hazır hale getirilir.

Avantajları;
* Aynı makine ve ekipmanlarla farklı ebat ve ağırlıklarda parçalar dökülebilir,
* Kullanılan kum %80-90 oranında reklame edilebilir,
* Kum kalıp sertliğinden oluşan döküm hatalarını minimize eder,
* İyi döküm yüzeyi sağlar,
* Ön yatırımı düşüktür.
* Kum kontrolü kolaydır.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM