TANDİŞ


 Açıklama

Döküm yapılırken ergimiş metalin ocaktan kalıba aktarılmasında döküm potaları önemli bir rol oynar. Bu transfer sırasında metalin iç yapısının da iyileştirmesi daha iyi bir döküm için temel oluşturur. Potalar; döküm potaları, transfer potaları ve tretman potaları olarak gruplandırılabilir.

İDEAL MODEL olarak 100 kg.'dan 15 tona kadar üretim yapmaktayız. Kullanım şartlarına göre özel pota tasarım  ve  imalatı  da  yapılabilmektedir. Güvenlik  ve kullanım kolaylığı açısından İDEAL potalarda helisel sonsuz vidalı redüktörler seçilmiştir.

İDEAL MODEL potalarla en kısa sürede ergimiş metal transfer edilip, istenilen tretman en efektif bir şekilde gerçekleştirilir. Dökümhane sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesiyle  İDEAL MODEL;  döküm potaları konusunda "dünya üreticisi" olmaya devam ediyor.

Avantajları


- Sfero dökümde tretman alaşımının efektif şekilde kullanılmasını sağlayarak magnezyum tasarrufu sağlar.
- Tandiş kapağı sayesinde sfero tretmanı sırasında sıvı metal tandişe doldurulur ve tandiş nozulundan yavaşça akış sağlanır. Akış sırasında pota içinin oksijenle teması kesilmiş olur ve böylelikle tretman alaşımı pota içerisinde hapsolur.
- Sonsuz helisel dişli redüktör kullanılarak güvenlik sorunları ortadan kaldırılmış ve kullanım kolaylığı arttırılmıştır.
- Özel astarlama şablonuyla, en kısa sürede pratik astarlama imkanı.
- Sağlam çelik konstrüksiyonu pota ömrünü uzun kılar ve üstün güvenlik sağlar.
- Opsiyonel forklift ataşmanı sayesinde vinç gereksinimi olmadan forkliftle döküm yapılabilir.
- Opsiyonel vinç koruyucu üst plaka, taşıyıcı vincin döküm sıcaklığından etkilenmesini önler.

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM