YATAY DERECELİ KALIPLAMAAçıklama

Seri üretimde kalıplama, tam otomatik, yarı otomatik makineler yardımıyla yapılmaktadır. Bu makinelerde green sand kalıp kumu dereceler içine doldurulur ve makine özelliklerine göre sıkıştırılarak kalıp boşluğu elde edilir. derece büyüklüğüne bağlı olarak, 25 kalıp saat ile 200 kalıp saate kadar kalıplama yapılabilir.

Bu sistemin hızı, yalnızca kalıplama makinesi ile değil, kalıplama makinesini destekleyen, kalıplama hatları ile birlikte oluşmaktadır.

Bu sistemlerle ilgili talepleriniz, yurd dışındaki üretici, konusunda uzman, iş ortaklarımız ile birlikte karşılanmaktadır.

Detaylar

Yatay dereceli kalıplama makineleri; dökülcek parçanın, büyüklüğü, fiziki yapısı, kimyasal analizi, üretim adetleri dikkate alınarak aşağıda belirtilen tiplerden seçilmelidir.

* Sarsma basma ( hava ile vibrasyon, hidrolik ile sıkıştırma ),
* Hidrolik sıkıştırmalı tip,
* Hava üfleme+hidrolik sıkıştırma,
* Hava üfleme+ hidrolik sıkıştırma + fil ayak,

Sarsma basma makineler, kalıplama hızı yavaş, sıkıştırma kabiliyeti daha azdır. seri ve karmaşık olmayan parçalar için daha uygundur.

Hava üfleme, hidrolik sıkıştırma ve fil ayak özelliklerine sahip makinelerde, diğer tiplere göre daha homejen bir sıkıştırma elde edilir. derece boyutlarının içine sığabilecek her tür parçayı kalıplayabilecek niteliktedir.

Kalıplama makineleri özelliklerini tam olarak yansıtabilmesi için, kalıp kumunun istenilen nitelikte olması gerekmektedir. aksi halde makinelerde mevcut olan niteliklerden yararlanılamaz.

Avantajları;
* Kalıplama hızı,
* Kontrol edilebilirlilik sayesinde, standart ürün elde etme

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Haberler

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 8:30 - 18:00

Istanbul/Turkey

İLETİŞİM